Tehisintellekt ja turundus 2025

Tehisintellekti võidukäik jätkub. 2025 aasta peamiseks teemaks saab suure tõenäosusega agentide tulemine või vähemalt suurem automatiseerimine.

turundus ja tehisintellekt 2025

Kõik inimesed tahavad saada masina, mis teeks nende tööd. “Kas ChatGPT teeb turu uuringut ja leiab kõik konkurentide andmed?” “Kas ChatGPT saaks veebis kokku koguda toodet info ja teha selle kohta analüüsi?” Selliseid ja muid sarnaseid küsimusi saan ma iga kord, kui mingile grupile tehisintellekti võimalusi tutvustan.

Ei saa!

Aga varsti võibolla saab. See, mida kõik inimesed tahavad on “Kas AI võiks teha ära selle töö, mida ma ise teha ei taha?” 2025 võib olla aasta, kus mingites ametites see küsimus vastuse saab.

Kui siiani on esmased kasutajad tehisintellekti võimalustega tutvunud ja otsinud, kuidas seda rakendada, siis 2025 on rakendamise aasta. Hakkavad tekkima vahed! Need, kes kasutava tehisintellekti, lähevad ette ja need, kes seda ei tee, jäävad üha kaugemale maha.

Tehisintellekt tõstab selle kasutajate produktiivsust sedavõrd, et inimene üksi ei saa enam hakkama. Kui ma teen 10 sisutükki ja sina 1, siis sul ei ole mingit võimalust ilma masinat minuga konkureerida.

Sisu loomine tehisintellektiga

Ma alati tunnen, et mul pea plahvatab, kui keegi ütleb, et inimesed enam ei viitsi ju pika sisu jälgida. EI OLE OLEMAS PIKKA SISU!!!! ON IGAV SISU!!!

Kui ma teen 10 artiklit jalgratastest ja sina teed 1. Kuidas see võiks mind edasi aidata?

Algus on loogiline. Sul on üks üldine artikkel ja mul on 10 spetsiifilist. Aga edasi? Mingi aega saavad ju jalgrattateemad otsa?

Ei saa!

Sa saad kirjutad sama artikli meestele ja naistele. 20-30 meestele ja naistele, 30-40 meestele ja naistele. Tartlastele, tallinlastele, nendele kes ostavad esimest ratast ja neile, kes ostavad kümnendat.

Tehisintellekt teeb võimalikuks personaliseeritud sisu erinevad versioonid. Turunduse pühakraal on alati olnud üks ühele sihtimine. Ma ei kirjuta tootekirjeldust või artiklit hägusele sihtgrupile. Ma kirjuta selle otse sinule. Nii võib mul ühes artiklist olla 10000 versiooni. Siin ei ole mitte mingit võimalust, et ilma tehisintellektita hakkama saab.

GDPR natuke piirab neid võimalusi aga tehniliselt oleks võimalik teha koertoidu teemalised artiklid ja reklaamid sinu koeraga. Ja jalgratas sotsmeedia postituse pildil on sinu kodupiirkonna poe ees.

Tundub ulme? Jah, see ei juhut 2025. Õigemini kõik see ei juhtu 2025. Esimesed asjad hakkava juba sel aastal juhtuma.

SEO ja AIO

Üha rohkem inimesi kasutab tehisintellekti vahendeid otsimootoritena. Sellest võib jääda mulje, et otsingumootorite ja SEO tähtsus võiks väheneda.

Ei vähene!

Praegu on AI taustal ikka veel tavalised otsingumootorid. OpenAI ChatGPT kasutab Microsoft Bingi ja Google kastutab…

Selleks, et sinu andmed tuleksid välja tehisintellekti vastustes on vaja sarnaseid tegevusin nagu kodulehe optimeerimisel. Hästi optimeeritud ja kõrge autoriteediga lehed satuvad ka tehisintellekti tulemustesse sagedamini, kui nende kesised konkurendid.

Tehisintellekti arendajate üks suur probleem on treening andmete puudus. Kui sa annad neile treeningandmeid, siis on lootust, et hiljem oled sina ka nende tulemustes esil.

Sisu on vaja rohkem, kui kunagi varem ja käsitööga hakkab juba ajale jalgu jääma.

Sotsmeedia ja tehisintellekt

Sotsmeedia jätkab oma olemasolu meelelahtuskanalina. Sisu loomine ja personaliseerimine muutub automaatsemaks. Kui varem ei olnud jaksu teha viit erinevat reklaami, et tabada oma 5 tähtsamat persoonat, siis tehisintellektiga automatiseerides võid tabada sama tööga 20 persoonat täpsemalt kui ennem oma käsitööga.

Sotsmeedia personaliseerituse ja sihtimise puhul võib jääda peamiseks takistuseks see, kui palju võimalusi kanalid ise sulle annavad.

Kui nende taktika jääb selliseks nagu praegu, et sihtige kõiki ja me ise teeme tehisintellektiga sihtimise sinu eest, siis ei pruugi oma tööst väga kasu olla.

Paljud turundajad kasutavad seda haavlipüssiga sihtimise meetodit, sest pole aega või oskust paremini teha. Kanalid ise saavad sellest kasu, sest kui sihiksid täpsemalt, siis ostaksid vähem impressioneid.

Meiliturundus

Meiliturundus on olnud läbi aegade üks parimaid kanaleid, millega oma sihtgruppi kinnistada ja müüki kasvatada.

Tehisintellekt aitab meili võimendada läbi selle, et sa saad üha rohkem personaliseerida. Kunagi ühe turundajaga rääkides ütles ta, et segmenteerides oma listi huvide järgi kolmeks, ta kolmekordistas meilist saadava tulu.

Igale ühele oma meil

AI abil saad saata igale oma meililisti liikmele isikliku meili, mis arvestab täielikult tema varasema tegevusega. Siin ei sega sind ka GDPR, sest oled eelnevalt saanud kõik nõusolekud. Kui listi tuimalt kolmeks jagamine aitas tulemusi kolmekordistada, siis personaalsete meilide saatmine võik seda veel parasjagu paremaks teha.

Personaalsed vood

Kohandamisel ei pea mõtlema ainult sisust. Saad tuunida seda, millal saata, kui sagedasti saata, milline on sisutükkide pikkus. Kui palju materjali on igas saadetud kirjad ja palju muud sellist.

Tarbija ja tehisintellekt

Samas hakkavad tekkima ka AI vahendid tarbija poolel. Mul on robot, kes otsib mulle parima jalgratta minu soovide ja eelarve piires. Kui valik tehtud, siis ootab, kuni tuleb kampaaniapakkumine, kus see ratas on -30% hinnaga.

Turundaja peab veenduma, et tema kanalites oleks olemas kõik see, mis aitab tarbija robotil tema pakutava toote või teenuse kasuks otsustada.

Muutused võtavad rohkem aega, kui me arvame. Kõik see ei juhtu 2025 aastal, aga me liigume selles suunas.